Projekt realizuje Stowarzyszenie Gospel.

logo-stowrzyszenie-gospel

Idea upowszechniania muzyki gospel w Polsce zrodziła się już w początkach lat 90. W imię tej idei w 1999 roku grupa działaczy krakowskich organizacji chrześcijańskich i kulturalnych (Lea Kjeldsen, Darek Bigosz, Aleksandra Slawik oraz Katarzyna Mańko), we współpracy ze Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, zorganizowała pierwsze w Polsce warsztaty gospel. To bezprecedensowe wydarzenie odbiło się szerokim echem w środowiskach muzycznych w całej Polsce. Było jednocześnie zalążkiem, który po dziś dzień wydaje rozliczne owoce. Są nimi niewątpliwie warsztaty organizowane corocznie w ponad 50 miastach, blisko 80 chórów, a także niezliczone koncerty i imprezy muzyczne, cieszące się wciąż rosnącą popularnością.

Organizatorzy pierwszych warsztatów sformalizowali swoje działania, zakładając w 2001 roku Stowarzyszenie Gospel, organizację pozarządową, popularyzującą muzykę gospel w Polsce. Krakowski fenomen szybko znalazł naśladowców w innych miastach, o czym świadczy spora liczba stowarzyszeń i innych organizacji, które łączy ten sam cel − promowanie muzyki gospel.

Na przestrzeni tych lat Stowarzyszenie Gospel stało się instytucją rozpoznawaną w całej Polsce, zyskało zaufanie wielu instytucji publicznych, zagranicznych instytucji kulturalnych oraz wielu artystów. Obecnie Stowarzyszenie Gospel skupia się na organizacji Festiwalu 7xGospel, realizacji projektu Republika Gospel, prowadzeniu chórów w Krakowie oraz organizacji Warsztatów Gospel w Krakowie i wielu innych miastach na terenie całej Polski

sg.gospel.com.pl

facebook.com/Stowarzyszenie.Gospel